top of page

Alternatiivsed energiaallikad - päike, tuul, auto, akud

Kuna maailm hakkab hukka saama, kui me midagi ei tee, siis alustab ka MindUp Systems alternatiivsete energiaallikate propageerimisega ja informeerivate postituste ning videote tegemist.


Millest ma rääkima hakkan?Olen viimased 6 kuud õppinud DC ehk alalisvoolu süsteeme, süsteemide komponente ja ülesehitust. Plaanis on oma korteris suures osas minna üle päikeseenergiale, säilitades seejuures võrguenergia kasutamise võimaluse. Tuuleenergia panen oma maakohta, et see käitaks veepumpa.


Lisaks on mul olemas auto, kus on 12V süsteem, ja tööriistade 18V akud.


Kõik see on puhas energia. See lihtsalt tuleb muundada seadmetele sobilikuks. Telefon tahab 5V ja 2 A, sülearvuti 20V ja 2,5A, DC veekeetja ja soojapuhur 12V. Või AC-d ehk vahelduvvoolu.


konverter, päikeseenergia süsteemid
Booster tüüpi konverter

Tehnika on nii palju arenenud, et energia muundurid on väga odavad. Ka päikesepaneelid on odavad, kuid akud on veel kallid. Räägime nii inverteritest ja konverteritest.
Akud

Liitumaku, LiFePO4 aku, akupank, päikeseenergia salvestamine
LiFePO4 aku elemendid.

Olen seni arvanud, et aku on aku. Ei. See on omaette suur ja lai maailm. Seega olen keskendunud vaid kahele enim levinud :

- pliiakud ehk need enimlevinud, mis on ka autode peal;

- liitiumakud (LiFePo4).


Analüüsin nende erinevusi, näitan, mida jälgida ning ehitame ka ise akupankasid nii, et see oleks tehtav ka algajatele.

Näitan, kuidas akusid testida ja kuidas tagada nende ohutus.


Näitan, kuidas laadida oma telefoni ja sülearvutit 18V tööriista akust ning kuidas üldse saaks akusid ristkasutada.


Päikeseenergia süsteemid, off-grid


Loomulikult ehitame ise üles nii 12V kui 24V süsteeme, kuid nii, et seda saaks teha ka algaja. Räägime süsteemide erinevustest, plussidest ja miinustest. Kõrgemale, kui 24V ei lähe, sest siis läheb juba ohtlikuks.


Ehitame üles 12V 200W ja 400W süsteemid ning 24V 3000W süsteemid. See viimane hakkab mul korteris pesitsema ja toitma enamuse mu tarbijatest, v.a pliit, ahi ja veeboiler.


Lisaks ma testin kõike - akusid, volte, ampreid, paneele, võimsusi.


Jääge kuuldele, registreerige ja olge pidevalt kursis.


Comments


bottom of page